niedziela, 12 sierpnia 2018

"Blog osławiony między niewiastami" Artur Andrus - recenzja książki

"Blog osławiony między niewiastami" Artur Andrus.
Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”.
Uwielbiam Artura Andrusa, kocham jego monologi, jego piosenki, jego brak talentu muzycznego, jego dowcip i całego go uwielbiam.
Z przyjemnością przeczytałam książkę, która jest kwintesencją jego bloga i całej jego twórczości.
W książce tej oprócz przewrotnych, ironicznych, rozrywkowych, wielokrotnie rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też wybór autorskich tekstów Andrusa-mniej-znanego, m.in. felietony dla policji i lekarzy oraz Andrusa-bardzo-popularnego, choćby teksty kilku piosenek m.in. „Spałem w Pile, piłem w Spale”, „Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, które teraz szturmem zdobywają polskie listy przebojów. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska naiwna ironia, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, lecz z samego siebie.
Piosenka "Spałem w Pile, piłem w Spale" nie raz, nie dwa "łaziła" za mną i nie mogłam się od niej uwolnić.
Przeczytanie książki zajęło mi kilka dni abym mogła napawać się humorem i groteską jaką oddaje nam w swoich tekstach Artur Andrus, polecam gorąco.
Życzę przyjemnej lektury.

2 komentarze

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger