niedziela, 10 lutego 2019

"Życie i cała reszta" Woody Allen zaproszenie na film

Życie i cała reszta - ang. Anything Else - amerykańsko-brytyjsko-francusko - holenderska tragikomedia filmowa z 2003 roku w reżyserii Woodego Allena.
W rolach głównych: Jason Biggs jako Jerry Falk, Christina Ricci jako Amanda, Woody Allen jako David Dobel, Stockard Channing jako Paula Chase, Danny DeVito jako Harvey Wexler, David Conrad jako dr Phil Reed.

Jerry Falk jest początkującym pisarzem, mieszkającym w Nowym Jorku.
Przeżywa liczne rozterki: ślepo zakochuje się w histerycznej, nieziemsko urokliwej femme fatale, o imieniu Amanda, która następnie u niego zamieszkuje i kompletnie sobie go podporządkowuje. 
Jerry, czuje się także zobowiązany wobec swojego jedynego agenta, dzięki któremu zadebiutował, a z którym jednak nie może rozwijać się do końca tak, jakby sobie sam tego życzył. 
Na domiar złego, do jego zbyt ciasnego mieszkania Amanda sprowadza swoją matkę. 
Główny bohater odczuwa więc gwałtowną potrzebę zmiany, lecz nie wie jak sobie z tym poradzić.
Powiernikami jego problemów są jego pozbawiony kszty empatii, bezduszny i zimny jak bryła lodu psychoanalityk, oraz starszy kolega po fachu, ekscentryczny mężczyzna po przejściach, David Dobel.
Film z dużą ilością dialogu jak to u Allena bywa.
Bohaterowie, jak przystało na nowojorskich intelektualistów, spędzają czas na rozmowach o sztuce, problemach i masturbacji. 
Jednak te zabawne dialogi podszyte są pewną goryczą, a nawet strachem, który pojawił się w Nowym Jorku po atakach z 11 września.
Muzyka z lat 30 oddaje klimat filmu i dopełnia całości, pięknie przedstawiony Nowy Jork - ukochany Allenowi.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger