sobota, 3 września 2016

"Kobieta na topie" - zaproszenie na film

"Kobieta na topie" ang, Woman on Top, amerykańska komedia romantyczna z 2000 roku w reżyserii Finy Torres.
W filmie występują min. Penélope Cruz, Murilo Benicio, Harold Perrineau Jr. i Mark Feuerstein.

Kiedy w roku 1966  Jose Amado wydał powieść "Dona Flor i jej dwóch mężów"" przepełnioną  magią i kolorytem Bahii, podsumował sens głównego wątku z pogranicza fantastyki, tym że w Bahii dzieją się przede wszystkim rzeczy niezwykłe. 
Nie inaczej zatem jest w barwnym, przepełnionym kuchnią i muzyką Brazylii filmie Finy Torres , gdzie zarówno początek jak i finał rozgrywa się właśnie w Bahii. 
"Kobieta na topie" to po prostu Brazylia. samba, bossa nova, muzyka Paulinho Moska, romantyczny nastrój.
Isabella Oliveira i jej mąż Toninho wiodą szczęśliwe życie w portowym mieście Bahia na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii. 
Isabella kocha Toninho do szaleństwa i rozpala w nim namiętność dzięki niezwykłym potrawom, które przyprawia ziołami i szczyptą magii. 
Isabella ma jedną poważną słabość - cierpi z powodu objawów choroby lokomocyjnej, która daje o sobie znać ilekroć sytuacja zaczyna wymykać się jej z rąk. 
Isabella musi więc prowadzić w tańcu, siedzieć za kierownicą samochodu i znajdować się na górze zawsze, gdy ona i Toninho uprawiają miłość...sielanka nie trwa wiecznie. 
Pewnego dnia Isabella przyłapuje męża w łóżku z inną kobietą. Dotknięta do żywego pakuje manatki i wyrusza do San Francisco, by zamieszkać ze swą "przyjaciółką", ekscentrycznym transwestytą, który każe wszystkim nazywać się "Monicą". Postanawia odciąć się od przeszłości i zacząć nowe życie. 
Składa ofiarę Yemnji, bogini morza, prosząc, by uwolniła ją od wspomnień o niewiernym mężu. 
Następnego dnia czuje się jak nowonarodzona... Isabella znajduje sobie pracę jako nauczycielka gotowania w szkole dla dorosłych. Pewnego dnia wpada w oko Cliffowi, ambitnemu producentowi telewizyjnemu, który zakochuje się w niej i postanawia ją wylansować. 
Program z udziałem Isabelli bije rekordy powodzenia. 
Wszystko wydaje się zmierzać do szczęśliwego końca, gdy w San Francisco zjawia się skruszony Toninho, gotowy na wszystko, by odzyskać serce Isabelli. 
Dziewczyna ponownie zwraca się o pomoc do Yemanji, ale szybko zdaje sobie sprawę, że tym razem musi sama stawić czoła przeznaczeniu.
Jak się dalej potoczą losy pięknej Isabelli  sprawdzicie oglądając film który gorąco polecam.
Potem napiszcie czy się Wam podobał?   
Źródło i źródło.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger