czwartek, 24 stycznia 2019

"Atak paniki" zaproszenie na film

"Atak paniki" – polski film komediowy z 2017 roku w reżyserii Pawła Maślony, wyprodukowany przez Akson Studio.
Przedpremierowy pokaz filmu odbył się 17 sierpnia 2017 roku w kinie Nowa Fala w Giżycku podczas festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane.
Jest to film jak najbardziej kontrowersyjny i nie można obok niego przejść obojętnie, albo się go polubi albo znienawidzi.
Warto jednak obejrzeć aby wyrobić sobie swoją opinię.
Reżyser Paweł Maślona pragnie przede wszystkim zwrócić uwagę na skalę frustracji i dojmującego absurdu, jakie dotykają polskie, przetransformowane społeczeństwo, którego ambicje i marzenia zderzają się z rzeczywistością.
Robi to jednak tak zgrabnie, subtelnie i z gracją, że jego komentarz i diagnozę przyjmuje się bardziej intuicją niż rozumem. 
Widz musi skupić się najpierw na intrygujących, frustrujących historiach, które zazębiają się i kręcą jak w kalejdoskopie. 
Warto też pochwalić obsadę, która stanęła na wysokości zadania oraz świetnie dobraną i skomponowaną muzykę, która odpowiednio podkreśla nastrój oglądanych scen. 
Zwłaszcza fenomenalnej sceny finałowej.
Można tu zobaczyć min.: Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę, Magdalenę Popławską, Grzegorza Damięckiego, Julię Wyszyńską, Dorotę Kolak, Annę Romantowską czy Zdzisława Wardejna.
Film nominowany do wielu nagród.
Złote Lwy otrzymała Magda Popławska za drugoplanową rolę żeńską.
Muzyka Radzimira Dębskiego dopełnia całości.


Polecam.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger