poniedziałek, 20 listopada 2017

"Zdrowa wątroba" samodzielna detoksykacja, odwracanie skutków stłuszczenia i zapobieganie chorobom wątroby - dr Michelle Lai, Asha R. Kasaraneni - recenzja książki

"Zdrowa wątroba" samodzielna detoksykacja, odwracanie skutków stłuszczenia i zapobieganie chorobom wątroby - dr Michelle Lai, Asha R. Kasaraneni.
Wątroba jest jednym z najważniejszych organów ciała, zatem utrzymywanie jej w dobrej kondycji jest fundamentem dobrego ogólnego stanu zdrowia.

Książkę recenzuję dzięki dobreksiążki.pl
Trudno ocenić kiedy twoja wątroba jest w dobrym a kiedy w złym stanie bo nie możemy tego zobaczyć ani poczuć, nie daje w zasadzie żadnych wyraźnych objawów.
Autorki po latach badać i pracy klinicznej, stwierdziły że kluczem do zdrowego funkcjonowania wątroby jest konkretny sposób odżywiania.
Na początku książki możemy wraz z autorkami sprawdzić czy i co nam dolega jeśli chodzi o wątrobę.
Jak napisane jest w książce ponad 30 milionów Amerykanów żyje z przewlekłą chorobą wątroby.
U nas w Polsce jest nie lepiej, objadamy się słodyczami, fast foodami, pijemy niezdrowe napoje, mało śpimy, palimy papierosy i pijemy alkohol w nadmiernych ilościach a wątroba pracuje i pracuje i przerabia a czasami nie daje już rady.
Wystarczy jej pomóc, zdrowo się odżywiać i zażywać ruchu, choćby najmniejszego, spacerować a wątroba sama zajmie się swoją regeneracją.
Autorki analizują wszystkie elementy zdrowej wątroby i podają cenne informacje na temat powszechnych schorzeń i dolegliwości tego organu.
Udowadniają że jest on bardzo żywotny i może się sam naprawiać, o ile zaczniesz prowadzić zdrowy tryb życia i oczyścisz swój organizm z toksyn.
Na końcu książki autorki dzielą się przepisami kulinarnymi na dania o dobroczynnym wpływie na wątrobę np. na pełnoziarniste batony migdałowe czy pudding ryżowy a także sałatkę z zarodkami pszennymi.
Szybko, zdrowo i pysznie.
Polecam zatem książkę wszystkim, i tym ze zdrową wątrobą aby nigdy nie chorowała i tym z chorą wątrobą aby ją naprawić i żyć w zdrowiu.
Dr Michelle Lai jest hepatologiem w centrum medycznym Beth Israel Deaconess Medical Center, jednym z najlepszych ośrodków leczenia wątroby w Stanach Zjednoczonych, oraz adiunktem w Harvard Medical School.
Asha R. Kasaraneni jest dietetykiem w Transplant Institute w centrum medycznym Beth Deaconess Medical Center w Bostonie.
Zachęcam do lektury.
Czekam na Wasze opinie.


4 komentarze

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger