czwartek, 7 lipca 2016

"Ogarnij się i zacznij żyć" - recenzja ksiązki

Niejedna z Was zastanawiała się nad tym czemu "Jej" wychodzi a mnie nie, "Tamtej" wychodzi wszystko w życiu a mnie nie?
Czemu Ona wszystko potrafi pogodzić, pracę, dom, dzieci i jeszcze ćwiczy aby mieć dobrą kondycję a ja nie? mnie się nic nie chce i nic mi się nie udaje?
Jeśli tak myślicie to grupa ekspertów w postaci neurologa, psycholożki, trenera osobistego i diablicy w książce Lici Taboada pt. "Ogarnij się i zacznij żyć"
pomoże Wam w trzy tygodnie nauczyć się przestać zamartwiać.

Dzięki księgarni internetowej Zdrowe Podejście stałam się posiadaczką owej książki i mogę teraz dla Was ją opisać.
Najukochańsze nasze wyrażenie "nie mogę" podszeptywane przez wewnętrzną "diablicę" doprowadzić może do depresji, także strach przed starością czy przepuszczanie wszystkich wiadomości przez negatywny filtr, ciągłe obwinianie się, poczucie że coś musimy a nie chcemy to dokładanie codziennego stresu i niepotrzebnego bagażu złych emocji.
Rzeczy którymi się zamartwiamy najczęściej to: miłość, wygląd, zdrowie, praca i przyszłość.

W lekki i zabawny, acz profesjonalny sposób autorka wyjaśnia i podaje plan jak w ciągu 21 dni wyjść ze "złego" a wejść w pozytywne nastawienie.
Nie warto zatem zamartwiać się np. z braku związku - ileż wolnego czasu mamy więcej np. na hobby - ale i ze związku, mamy partnera z którym jest nam dobrze i jest to powód do zadowolenia raczej niż do zamartwiania.
Wygląd, no cóż ile osób tyle będzie opinii na Twój temat i nikomu nie dogodzisz, warto więc zaakceptować swoje kształty jakie by one nie były, pokochaj siebie!
Nie słuchaj toksycznych komentarzy bo po co Ci one, omijaj ludzi toksycznych z daleka, staraj się przynajmniej a zaraz poczujesz się lepiej.
Dalej poczytamy o zdrowiu i chorobie i skutkach pozytywnego nastawienia na nasze zdrowie.
Następny rozdział to praca, stres i zmęczenie, nie martw się i na to jest rada.

No i rozdział o przyszłości, której nie unikniemy i zamiast się nią zamartwiać, nauczmy się jak z uśmiechniętą buzią w nią wkraczać.
Książka jest fajną alternatywą na spotkania z psychologiem do którego albo nie mamy czasu pójść albo się zwyczajnie wstydzimy.
Rozdział - trzytygodniowy trening psychiczno - fizyczny pomoże Wam stanąć do "pionu".

Polecam książkę serdecznie, poczytajcie i zastosujcie porady w swoim życiu a na pewno poczujecie się znacznie lepiej, na początek to tylko trzy tygodnie, warto więc wypróbować.
Książka cudnie wydana, fajne obrazki, przejrzyste strony.
Książka wydana przez wydawnictwo Feeria, liczy sobie  210 stron podzielonych na rozdziały, a na końcu książki kilka kartek na własne przemyślenia.
Polecam serdecznie. 

4 komentarze

 1. Przetestowałam na sobie, że pozytywne myślenie wiele zmienia, ale bardzo ciężko sobie to powiedzieć i zacząć żyć bez zbędnego stresu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez pracy nie ma kołaczy jak mawiają, ale warto bo efekty zaskakują, pozytywnie oczywiście.

   Usuń
 2. Myślenie pozytywne jest fajne, ale jeszcze fajne jest działanie bo to one dają efekty końcowe, tego życzę każdemu.

  OdpowiedzUsuń

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger