sobota, 17 grudnia 2016

Zastąp cukier, cztery słodkie kroki do zdrowia dr n med. Kurt Mosseter, Thorsten Probost, dr Wolfgang A. Simon, Anna Cavelius - recenzja książki

"Zastąp cukier, cztery słodkie kroki do zdrowia" dr n med. Kurt Mosetter, Thorsten Probous, dr Wolfgan A. Simon, Anna Cavelius.
Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Zdrowe Podejście.
Czy wiesz, że cukier, zdaniem ekspertów, jest niebezpieczną dla zdrowia substancją, prowadzącą do uzależnienia, podobnie jak alkohol i nikotyna?
Czy wiesz że głód cukrzany podobny jest do głodu narkotycznego?
Wiele produktów naszego codziennego żywienia to składowe cukrów, jedne cukrów prostych inne cukrów złożonych, z jednymi organizm radzi sobie znakomicie a z innymi raczej nie bardzo.
Po co więc pytam dostarczać mu dodatkowo cukru białego, z torebki z którym sobie nie poradzi? a tylko uzależni nasz organizm?
To taka informacja przed świętami całkiem przydatna, zamieńmy cukier w wypiekach na zdrowe i dobrze przyswajalne zamienniki cukrowe.
Kurt Mosetter jest doktorem medycyny i praktykującym uzdrowicielem.
Thorsten Proboust został w 2008 roku przez Gault Millau uznany za kucharza roku.
Dr Wolfgan A. Simon przez wiele lat prowadzi badania biochemiczne dotyczące stresu oksydacyjnego, enzymów regulujących metabolizm oraz metody terapii przeciwcukrzycowej.
Anna Cavelius jest niezależną pisarką i ekspertką kulinarną zajmującą się tematyką prozdrowotną.
Jak wyjść z cukrowego nałogu? według porad z książki.
1.Wykryj pułapki cukrowe
2. Postaw sobie realistyczne cele
3. Przerzuć się na zdrowe cukry, daktyle, syrop cukrowy, syrop z agawy, syrop klonowy, ksylitol, stewię, ksylozę, galaktozę, miód, wybór jest spory
4. Poznaj nowe produkty spożywcze, nie zamykaj się na nowości
5. Sięgaj po odpowiednie owoce
6. Opróżnij magazyn cukru
Oto kilka porad o których więcej dowiecie się w książce.
Książka bardzo pomocna nawet dla osób które nie mają problemów z cukrem a dzięki zdrowym zamiennikom mogą żyć zdrowiej i radośniej.
Polecam również książkę dlatego że 1/3 jej zawartości to super przepisy na zdrowe i pyszne dania w tym smakowite desery.
Wszystkie przepisy stworzone zostały przez Thorstena Probousta i do ich wykonania nie potrzeba cukru białego ale zdrowych jego zamienników.
Przeczytajcie koniecznie.
http://zdrowepodejscie.pl/

2 komentarze

  1. Cukier jest bardzo smaczny i o wiele lepiej smakuje niż słodziki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest smaczny, uzależniający ale ze zdrowiem to on nic wspólnego nie ma, niestety. Zamieniamy cukier na zdrowe zamienniki erytrytol, ksylitol, stewię.

      Usuń

Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy Blogger